O nas

Dzień dobry!

Pierwszy lokal „Komu hummus?” został otwarty 9 lipca 2019 roku, ale historia pysznego domowego specjału rozpoczęła się dwa lata wcześniej.

Jako marka „Komu hummus?” zaistniał w maju 2017 roku. Wówczas Klaudia pojawiła się na Targu na Zielonym w ramach Gliwickiej Inicjatywy Spożywczej TOMATA z dwoma rodzajami hummusu – klasycznym i szczawiowym. Kilkadziesiąt przygotowanych porcji sprzedało się tak szybko, że trzeba było pomyśleć o szerszej produkcji. Narodziły się hummusowe czwartki – w te dni hummus domowej produkcji rozwożony był wprost do domów mieszkańców Gliwic. Amatorzy smakołyku mogli go oczywiście znaleźć również w ofercie Targu na Zielonym.

W czym tkwi sukces „Komu hummus?”? Niewątpliwie w smaku. Klaudia mówi o nim tak:

Karmieniem ludzi zajmuję się od lat. I od lat dbam o to, by było pysznie. Szukałam jednak czegoś specjalnego. Do małych pudełek chciałam pakować coś wielkiego – maksimum aromatów, smaków, struktur. Wiele historii na raz. Eklektyzm. Cały kuchenny świat w jednym produkcie. Idealnym nośnikiem dla realizacji tego marzenia okazał się właśnie hummus. Mój początek. Mój symbol. Moja kulinarna tuba. "Komu Hummus?" powstał z pasji do jedzenia, relacji międzyludzkich, szacunku do produktu i zachwytu nad ogromną siłą łączenia ludzi przy stole z jedzeniem. Ponad podziałami. Jedzenie to nie tylko wartość odżywcza, ale i emocje, wspomnienia, troska o najbliższych, o samych siebie i o dobrostan naszych ciał i naszego stanu emocjonalnego.

Dziś "Komu hummus?" to restauracja wegetariańska w Gliwicach i restauracja wegetariańska w Katowicach. Obie kuchnie roślinne serwowują podobne bezmięsne menu z modyfikacjami - lubimy codziennie zaskoczyć naszych Gości daniem spoza karty ;) Raz będzie to wyjątkowa wegańska zupa, innym razem ciasto upieczone ze składników pozwalających zachować pełnię smaku i niski indeks glikemiczny jednocześnie.
 
Jeśli zastanawiasz się, gdzie zjeść obiad w Gliwicach, zapraszamy na ulicę Raciborską 1 (koło Rynku, wejście od Krupniczej). Nasze jarskie dania możesz zjeść w lokalu lub zabrać je ze sobą, serwujemy bowiem także jedzenie na wynos. Jeśli wolisz zamówić hummusowe dobrości przez telefon - zapraszamy (nr do Gliwic: 575 070 565). A jeśli nie masz akurat czasu i możliwości, by z nami porozmawiać, wejdź w zakładkę RESTAURACJE, wybierz odpowiedni lokal i zamawiaj wegetariańskie i wegańskie pyszności online, a my Ci je przywieziemy :)
 
Z naszą roślinną restauracją w Katowicach sprawa ma się podobnie, a nawet tak samo. Kto ma czas i ochotę, ten wbija do lokalu przy ulicy Kochanowskiego 1 (to jest bardzo blisko dworca PKP). Tu można zjeść przy stoliku, albo zaopatrzyć się w wegetariańskie i wegańskie jeszenie na wynos. Nie dasz rady do nas przyjść osobiście? Dzwoń (nr do Katowic: 570 067 033) albo zamów online